Skočit na obsah Hrad Košumberk

Turistické informace

Hrad Košumberk

Památky města Luže

Osobnosti

Turistické cíle v okolí


Víte že…

Víte, že Šediváčkův long ve středisku Deštné v Orlických horách je nejdelší, nejtěžší a nejznámější závod psích spřežení v České republice?Hamzova léčebna

Poznáváte rádi nová místa, ale nepřeje Vám zdraví? Nevadí! Přijeďte do Hamzovy léčebny! Leží přímo v prostoru pod zříceninou Košumberského hradu. Dostala jméno po svém zakladateli MuDr. Františku Hamzovi, který ji založil v roce 1901 jako první ústav pro tuberkulózní a skrofulózní děti v tehdejším Rakousku-Uhersku. Krásné místo u Košumberského hradu odpovídalo jeho představám, ale zejména klimatické podmínky vyhovují potřebám zdravotního stavu nemocných.

Obrázek Hamzovy léčebny

Od roku 1962 se zde začaly léčit nemoci pohybového ústrojí. Léčebna se postupně rozrůstala až do současné doby, dnes má celkem devět pavilonů. Poskytuje služby ambulantní i lůžkové pro dětské i dospělé pacienty s onemocněním či postižením pohybové soustavy a slouží k rehabilitaci pooperačních či poúrazových stavů.

K cenným bohatstvím léčebny patří vlastní lesopark s rozlohou 13ha spolu se zdravými blízkými lesy a naučnou stezkou se vzácnými dřevinami. No prostě skvělé pro aktivní odpočinek strávený dle vlastních možností (např. procházkami krásnou přírodou). Dobré klimatické podmínky se naštěstí příliš nezměnily.

Obrázek Hamzovy léčebny

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé
538 54, Luže-Košumberk 80
Tel.: 469 648 147
Fax.: 469 648 147
Email: info@hamzova-lecebna.cz